سیم بکسل های معدنی

سیم بکسل های معدنی

چه سیم بکسلی برای شما بهترین انتخاب است؟

 

با کار با مشتریان در صنعت معدن، گروه صنعتی سیم بکسل آنلاین قادر به ارائه محصولات و کمک های فنی در زمینه ی تاسیسات سخت افزاری و پیچیده ای است.

 

با طراحی پیشرفته، سیم بکسل های استخراج معدن ما قادر به مقاومت در برابر سخت ترین محیط های کاری می باشند. در همین حال، آنها از مزایای بی نظیر زیر بهره مند هستند:

 

استحکام کششی بالا و نیروی گسیختگی.
سیم فولادی با کیفیت بالا برای مقاومت در برابر سایش.
انعطاف پذیری عالی برای خواص مطلوب خستگی در سطح سیم بکسل.
عمر طولانی تر بدون در نظر گرفتن محیط های ناهموار.
ارائه سطح بهتر ایمنی و بهره وری.
مناسب برای معدن با عمق بیشتری.
هزینه کمتر برای هر تن

 

سیم بکسل برای استفاده در معدن

 

انواع سیم بکسل را برای بالابرهای زمینی و برج اصطکاک ، آسانسورهای درام و بالابرهای بلر قابل عرضه در سیم بکسل آنلاین می باشد. هنگام انتخاب یک سیم بکسل برای بالابرهای خود، به یاد داشته باشید که هیچ سیم بکسلی به تنهایی نمی تواند تمام کارها را انجام دهد. عوامل متعددی در نظر گرفته شده است:

مقاومت به خرد کردن درام
مقاومت به چرخش
قدرت (همچنین به عنوان حداقل قدرت شکستن شناخته شده است)
مقاومت در برابر خستگی
مقاومت در برابر خوردگی
خدمات
انعطاف پذیری طناب فولادی(سیم بکسل)
قطر سیم بکسل
وزن در هر فوت

 

همانطور که در بالا مطالعه نمودید، انتخاب سیم بکسل در زمینه فعالیت های معدنی یک کار ساده نیست، بنابراین  سیم بکسل آنلاین می تواند به ارزیابی وضعیت و انتخاب هرچه بهتر شما در زمینه ی سیم بکسل های معدنی و حفاری  کمک کند و یک راه حل مناسب برای انتخاب سیم بکسلی که  به نیازهای شما نزدیک و مناسب است، ارائه دهد.

سیم بکسل جرثقیل و تاورکرین ها

سیم بکسل های مورد استفاده در صنایع جرثقیل و تاورکرین عمدتاً دارای مغزی فولادی بوده و از تعداد بالایی استرند و و همچنین تعداد کمی مفتول در هر استرند تشکیل میشوند.  سیم بکسل های استفاده شده در جرثقیلها در انواع 6 رشته، 8 رشته، 19 رشته و 35 رشته متفاوت بوده و  بسته به نوع جرثقیل و محل استفاده، از میان این سیمها گزینش میشود.
تعداد استرند بالا با مغزی فولادی سبب بالا بودن انعطاف این ساختار ها میشود. سیم بکسل تاور کرین تحت نام پوست ماری نیز خوانده میشود و در بازار در سایز های مختلفی موجود می باشد.
همچنین این نوع سیم بکسل ها دارای مقاومت سایشی بیشتر و درنتیجه طول عمر بالاتر است. شرکتهای بزرگ فولادی همانند فولاد خوزستان، فولاد مبارکه اصفهان، ذوب آهن اصفهان و … که نیاز اصلیشان در حوزه لیفتینگ در همین دسته است نیز از جمله بزرگترین و مهمترین مشتریان گروه بازرگانی سیم بکسل المهدی محسوب میشوند.

سیم بکسل های صنایع کشتیرانی

سیم بکسل های صنایع کشتیرانی

با توجه به پیشرفت روز افزون در صنایع دریایی و کشتیرانی و گستره وسیع این صنایع انواع بسیار متفاوتی از سیم‌ بکسل در صنایع کشتیرانی و دریایی مورداستفاده قرار می‌گیرد. همچنین با توجه به شرایط خاص جوی مناطق عملیاتی صنایع دریایی و وجود رطوبت بالا در این مناطق، سیم‌های به کار گرفته‌شده در این حوزه باید شرایطی مطابق با استانداردهای بین‌المللی و دستورالعمل‌های صادرشده از سوی سازمان بنادر و دریانوردی را دارا باشد که این امر ما را بر آن داشته تا تمامی مایحتاج مشتریان را در این حوزه بر اساس استانداردها و دستورالعمل‌های ذکرشده فراهم آوریم.
سیم بکسلهایی که در صنایع دریایی و کشتیرانی مورد استفاده قرار میگیرند به علت آب و هوای شرجی این مناطق و همچنین وجود رطوبت بالا ، باید در برابر رطوبت و زنگ زدگی مقاوم باشند . به همین دلیل سیم بکسلهای گالوانیزه و حتی استیل از عمده ترین انتخابها جهت استفاده در صنایع دریایی و کشتیرانی هستند.
سیم بکسل های گالوانیزه در برابر زنگ زدگی مقاومت نسبتاً مناسبی دارند اما باز هم چون این مقاومت با آبکاری حاصل شده و نه بصورت ذاتی در تماس با املاح و نمک ها و کلرید ها دچار خوردگی می شوند. سیم بکسل استیل با دارا بودن 18% کروم و 8% نیکل در ساختار خود مقاومت ذاتی مناسبی را در برابر رطوبت و زنگ زدگی دارند.

پرده سیم بکسلی (نرده کابلی)

پرده سیم بکسلی (نرده کابلی)

گروه صنعتی سیم بکسل المهدی با گردآوری کادری مجرب در زمینه ی ساخت پروژه های دکوری مانند ساخت پرده های سیم بکسلی و ساخت انواع نرده های تزئینی سیم بکسلی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

سیم بکسل ها با ساختار و اندازه های مختلف می توانند در زمینه ی ساخت انواع پرده و نرده های سیم بکسلی مورد استفاده قرار بگیرند معمولا از این سیم بکسل ها به صورت نرده در قسمت هایی از راه پله استفاده می شود که نیاز به امنیت بالاتری داشته و حالت پرتگاه دارند به این صورت که نرده های سیم بکسل به صورت پرده های سیم بکسل در کنار هم به صورت عمودی، افقی یا زاویه دار و به صورت منظم و غیر منظم و در کنار همدیگر قرار داده می شود.

در راه پله ها قسمت هایی وجود دارند که به دلیل داشتن حالت پرتگاه و امنیت پایین ، نیاز به نصب نرده استیل حصاری و یا نرده آلومینیومی حصاری دارند. نرده های حصاری به دلیل نزدیک بودن ردیف های لوله و یا پروفیل به هم در حالت عمودی ، بهترین حالت امنیت را برای قسمت های پرتگاه راه پله ایجاد می کنند

علت نام گذاری پرده سیم بکسلی و یا پرده کابلی به این اسم ، پوشش دادن سرتاسری یه قسمت از محیط اجرایی است. رده سیم بکسلی و یا پرده کابلی را می توان یکی از مدل های نرده های حصاری یا نرده های عمودی نیز دانست.

پرده های سیم بکسلی در هر ارتفاع و شکلی قابل اجرا می باشند. به طوری که در محیط های ذکر شده ی فوق ، از سطح زمین تا سقف را می پوشانند و امنیت بالایی را به وجود می آورند. اغلب به دلیل ارتفاع زیاد در پرده های سیم بکسلی باید از سیم بکسل های ضخیم تر و با کیفیت تری استفاده کرد و در صورت استفاده از پروفیل در پایین و بالای پرده سیم بکسلی ، حتما باید پروفیل کار شده از مقاومت بالایی برخوردار باشد.در این نوع از پرده های سیم بکسلی نیز ، مهارکش سیم بکسل ها نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند و باید به کیفیت آن ها و طریقه ی نصب درستشان ، توجه کافی نمود تا یک پرده سیم بکسلی مقاوم و زیبا داشته باشیم. از پرده ی سیم بکسلی می توان به عنوان یک محصول دکوراتیو نیز یاد کرد ، چرا که علی رغم تامین امنیت در برابر پرت شدن ، در محیط اجرا شده ، زیبایی و جلوه ی خاصی را به وجود می آورد. قیمت پرده سیم بکسلی به متراژ و ضخامت و همچنین جنس سیم بکسل ها ، اتصالات مصرفی ، لوله و یا پروفیل استفاده شده و موارد دیگر بستگی دارد. قیمت پرده سیم بکسلی بر حسب متر مربع تعیین می شود.

۷ نکته کلیدی که پیش از خرید آسانسور باید بدانید

۷ نکته کلیدی که پیش از خرید آسانسور باید بدانید

باور عمومی در هنگام خرید کالا و خدمات به سمت ارزان خریدن تمایل دارد. با لحاظ این موضوع روشن که هر کالا و خدمتی بر اساس تعارف حرفه ای داری قیمت و هزینه تقریبا مشخصی باید باشد و اینکه در مبحث خرید آسانسور که یک کالای فنی و مهندسی مرکب از بخش ها و تجهیزات مختلف است، دانستن نکات مهم و کلیدی می تواند کمک قابل توجهی در دریافت کیفیت مناسب و پرداخت هزینه های مناسب تر ایفا نماید.

آسانسور بعنوان یک جزء حیاتی از آپارتمان شما، یک سرمایه گذاری بلندمدت محسوب می شود. در نظر گرفتن فاکتورهای قابل کنترل و مهم زیر قبل از خرید یک آسانسور منجر به حداقل شدن هزینه های آن در طول عمر مفید ساختمان، می شود:

۱- از سیستم کنترل های انحصاری پرهیز کنید.

بسیاری از آسانسورهای جدید خاص هستند یا اجزاء خیلی خاصی دارند. در صورتیکه یک آسانسور با سیستم کنترل خیلی خاص نصب کنید، احتمالاً تنها گزینه شما برای خدمات سرویس بعدی، پیمانکار نصب خواهد بود و این بر خلاف فاکتور چهارم زیر به منظور تخمین صحیح هزینه یک آسانسور در طول عمر مفید آن است. با انتخاب یک آسانسور با اجزاء خاص، تقریباً غیر ممکن یا بسیار دشوار است بتوان خدمات نگهداری با قیمت رقابتی دریافت نمود .معمولاًبعد از گذشت ۵تا ۰۱سال و با معرفی سیستم های کنترل جدیدتر، سایر پیمانکاران نیز به ابزارها و اجزاء سیستم های کنترل خاص دستیابی پیدا می کنند. در این شرایط خدمات نگهداری با هزینه مناسب قابل دریافت خواهد بود.

 

۲- طراحی های خاص عامل ایجاد هزینه های اضافی.

بسیاری از آسانسورها، دارای طراحی خاص هستند خصوصاً در انواع جدیدبدون موتورخانه (MRLs) بکارگیری اجزاء اختصاصی فراوانی، منجر به یک آسانسور خیلی خاص خواهد شد. در این شرایط قیمت تجهیزات یدکی این دستگاه بعضاً حتی بیش از ده برابر یک آسانسور رایج و نرمال می شود.ضمن اینکه آیتم های متعددی از این طرح های خاص بدلیل وجود تقاضای محدودعموماً دیگر تولید نمی شوند و استفاده از آنها منسوخ می گردد. اخیراً مواردی مشاهده شده است که حتی پیش از گذشت یک سال ازعمریک آسانسور بدون موتورخانه، برخی از اجزاء مهم آن کمتر در دسترس می باشد. آسانسورهای خاص شما را گول نزند، به فکر طول عمر ۱۰ ساله آسانسور و هزینه های نجومی قطعات انحصاری باشید.

۳- پیش از انتخاب، برآورد دقیقی از هزینه نگهداری طولانی مدت دریافت کنید.

یکی از ترفندهای رایج در صنعت آسانسور، ایجاد جذابیت با فروش یک آسانسور اختصاصی با قیمت پایین ولی با هزینه زیاد و غیر متعارف خدمات نگهداری است. با خریدن یک آسانسور خاص عمدتاً یافتن پیمانکار دیگری برای خدمات پس از فروش، سخت یا غیرممکن است. لذا با وجود حق انتخاب محدود، بهره بردار ناگزیر به پذیرش یک توافق گران قیمت بر روی خدمات نگهداری خواهد شد. برای اجتناب از این موقعیت هر دو پیشنهاد قیمت مربوط به فروش و نصب همچنین خدمات سرویس و نگهداری را همزمان دریافت و مقایسه کنید. این فرآیند با برآوردهزینه طول دوره عمر یک آسانسور به هزینه بهینه خرید آسانسور منتهی می شود.

 

۴- قابلیتهای خدمات سرویس و نگهداری فروشنده آسانسور را بررسی کنید.

یعضی از فروشندگان آسانسورقادر به ارائه خدمات اضطراری ۲۴ ساعته و به تمامی نقاط جغرافیایی نیستند. پیش از تصمیم گیری در خصوص خرید یک آسانسور با برخی از مشتریان سابق فروشنده در خصوص نحوه ارائه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور تماس برقرار کنید و از کیفیت خدمات و زمان پاسخگویی آنها اطمینان حاصل کنید. در ضمن با دریافت مشاوره از سایر شرکتهای فروشنده و ارائه کننده خدمات آسانسور در خصوص امکان بهره مندی از خدمات مربوط به تجهیزات خاص، اطلاعات کسب کنید. عموماً شرکتهای دارای دانش فنی و شهرت، از به اشتراک گذاشتن تجربه خود دریغ نمی کنند.

 

۵- فروشنده خود را از نظر زمان تحویل و تحمیل هزینه اضافی، ارزیابی کنید.

برخی از فروشندگان آسانسور در طول اجرای قرارداد هزینه های اضافی رااز خریدار ادعا می کنند که بعضاً تا بیش از ۵۰ درصد مبلغ اولیه قرارداد خواهد بود درحالیکه سایر فروشندگان به صورت روتین و بدون ادعای پرداخت اضافی پروژه را به اتمام می رسانند. لذا در مرحله نخست از طریق سایر سازندگان ساختمان تحقیق کنید که فروشنده آسانسور حتماً نصب و خدمات تعمیرات و نگهداری را خود انجام دهد. در صنعت آسانسور بسیار متداول است که بدلیل عدم رعایت جزئیات فراوان آسانسور یا تاخیر در ارائه تاییدیه های مورد نظر فروشنده و یا عدم آماده سازی ساختمان برای اجرای به موقع مراحل نصب و راه اندازی از طرف خریدار (سازنده)، تاخیر ایجاد می شود که این خود بستر ادعاهای آتی فروشنده آسانسور می باشد. یکی دیگر از موارد مورد ادعا تغییر مشخصات آسانسور خریداری شده نسبت به مفاد قرارداد اولیه می باشد که لازم است خریداران هنگام عقد قرارداد حداکثر جزئیات مورد نظر خود را در قرارداد بگنجانند تا از ادعاهای آتی فروشنده جلوگیری شود.

 

۶- در مورد مدت زمان دوره تضمینی تامین قطعات یدکی یک آسانسور تحقیق کنید.

بعضی از سازندگان تجهیزات آسانسور در قراردادهای فروش خود صراحتاً ذکر می کنند که مالکان ساختمان ها می بایست انتظار مواجه شدن با هزینه های قابل توجه برای مدرنیزه کردن آسانسورهای خود را در حدود ۱۰ ال ۱۵ سال پس از نصب، داشته باشند. تجربه نشان داده بعضاً آسانسورها خیلی زودتر از فرا رسیدن پایان عمر مفیدشان از رده خارج می شوند. با نگاهی بر تاریخچه شرکتهای تولید کننده قطعات یا پکیج آسانسور و بررسی چگونگی پشتیبانی فنی آنها از محصولاتشان، می توانید به معیاری برای پیش بینی آنچه در آینده با آن مواجه می شوید دست یابید. شرکتهایی وجود دارند که محصولات آنها برای سالهای زیادی (بیش از ۲۵ سال) بدون نیاز به تعمیرات اساسی در حال کارباقی می مانند. دریافت مشاوره از مشتریان یا مالکان ساختمانها در خصوص چگونگی پشتیبانی فنی فروشندگاناز محصولات قدیمی ترشانیک روشن بینی غیرمغرضانه بهمراه خواهد داشت. توجه داشته باشید که بازسازییک آسانسور در حدود ۵۰ تا ۸۰ درصد یک آسانسور نو هزینه برمی دارد لذا در انتخاب یک آسانسور با عمر مفید طولانی تر دقت کنید.

 

۷- برای ساختمان خود به تعداد کافی آسانسور طراحی و تعبیه کنید.

در صورتیکه ترافیک زیادیدر طبقات ساختمان خود پیش بینی می کنیدو یا افراد مسن و دارای محدودیتهای حرکتی (معلولین) در ساختمان ساکن خواهند شد،حتماً یک آسانسور اضافی نیاز دارید. به این ترتیب در بیشتر مواقع و در صورت خرابی یک آساانسور حداقل یک آسانسور دیگربرای سرویس دهی به طبقات بالا وجود خواهد داشت.

 

نتیجه: برای رسیدن به نتایج مطلوب در خرید سیستم های حمل و نقل عمودی در ساختمان های اداری طبقات، دریافت مشاوره از هزینه های اضافی، بدست آوردن تجهیزات دارای کیفیت و طول عمر مفید، پیش‌گیری از هدر رفت سرمایه ها و گرفتاری های آتی گردد. توجه به موارد گفته شده هم در راهبرد انتخاب و تهیه آسانسور می تواند تاثیرات موثری را به همراه داشته باشد.

 

آسانسورهای فضایی

آسانسورهای فضایی

گاهی اوقات یک فکر بکر علمی هنگام خوردن یک قهوه به سر آدم میزند. حال اگر این اتفاق در آزمایشگاه ملی لس آلاموس نیومکزیکو جایی که برای شنیدن این افکار استراق سمع می شود بیفتد، داستان مهیج می شود و سرانجام صورت واقعیت به خود می گیرد.

اینک دانشمندان لس آلاموس به فکر ساخت یک آسانسور دائم بین کره زمین با فضای بیرونی خود هستند! ایده ای که به وسعت بزرگی اش مغزهای بسیار نابغه را با خود یدک می کشد. در حال حاضر تنها راه رفتن به درون فضای لایتناهی، آتش کردن موشکها و سفینه هاست، اما این به معنای رفتن به فضا با کوله باری از بمب است! خطرناک بودنش به کنار، این که گران است و برای بار دوم قادر به استفاده از چیزی که سوخت شده و به هوا رفته است نیستیم نیز، مشکلی بدتر است.

در سال ۱۹۴۱ بزرگترین فیزیکدانان جهان در لس آلاموس به طور مخفی گردم طی پروژه ای به نام مانهاتان بمب اتمی را ساخت ند. آنها اتم را درون بمب شكافتند اتم را آغاز کردند. از آن زمان به اساس پروژه لس آلاموس مرکز مغزهای جهان شد صنایع نظامی و فضایی آمریکا پروژه های پیدا و پنهان آن قوت گرفت. حالا ایده ای نه تنها بزرگ، بلکه ژرف در آنجا رشد کرده چیزی برای مخفی کردن نیست، نه کسی سرمایه گذاری درست و حسابی می کند و نه کسی به آن می اندیشد. ۶۰ سال، حداقل زمانی است که برای نهایی شدن پروژه آسانسور فضایی در نظر گرفته شده است.

انسان به فكر صعود است و صعود كلمه ای است امیدوار کننده که مانند نور در تاریکی می درخشد.

ران مورگان، فیزیکدان برجسته می گوید: ما این آسانسور را روی زمین درست کرده ایم و حالا می خواهیم آن را از زمین تا فضا بکشیم و حتما این کار را می کنیم … و بعد می افزاید ۱۲ تا ۱۵ سال دیگر اولین آسانسور را خواهیم ساخت.

و مروین کلوم که روی فرصتهای تجاری می اندیشد، معتقد است: با جذب سرمایه گذاران می توان مسافرت های فضایی ۷ را تبلیغ کرد و از قبل آن به سوددهی رساند. در ضمن قیمت بلیط مسافرتهای فضایی که اینک حدود ۲۰ میلیون دلار است نیز به شدت کاهش می یابد.

ستونهای آسانسور کجا بنا می شود؟

دانشمندان لس الالموس بهترین جا را داخل اقیانوس ، نزدیک خط استوا می دانند. تسمه نواری که برای آن در نظر گرفته شده، ضخیم تر از یک متر نیست و البته طول آن صد هزار کیلومتر معادل یک چهارم مسیر زمین تا ماه خواهد بود. اما در همگام سازی با چرخش زمین این ماهواره ها هستند که به فواصل معین، چسبیده و محکم بودن این تسمه ها بر روی مدار معین را برای حرکت تضمین می کنند.

توپ روی یک رشته نخ دستگاه نخ تابی در حال سرخوردن با جاذبه زمین بازی می کند و بالا و پایین میرود.

پروفسور لوبشر با زدن این تمثیل بسیار محکم و با حرارت مجدد تاکید می کند که این پروژه محقق خواهد شد. فضاپیمای مخصوص نیز روی این کابل سواری می خورد و به وسیله نیروی الکتریسیته ناشی از سوخت لیزر قرمز در فضا می درخشد و به بالا می رود و مسافرانش را جابجا می کند، در طرح تکمیلی تر، فضا پیما می تواند در انتهای مسیر متوقف شود و از آنجا به عنوان یک مبدا تازه به طرف مریخ و ونوس پرتاب شود؛ یعنی دقیقا مانند یک ایستگاه پرتاب زمینی، از قله آسانسور فضایی به عنوان پایگاه پرتاب استفاده می شود.

کربنهای نانوتیوب

تقریبا تا ۱۰ سال پیش فکر ساخت آسانسور به فضا وجود نداشت و هرچه هم ساخته می شد از ورقه های استیل و فلزاتی بود و هست که دیده می شود. اما دانشمندان اینک با دست يافتن به ماده جادویی به نام آن پلاتینیوم به ساخت آسانسور فضایی به دیده حقیقت می نگرند، در سال ۱۹۹۱ دانشمندان کربن نانو تیوب را کشف کردند. این مواد ۱۰۰ برابر محکمتر از استیل و۵۰ هزار برابر ریزتر از یک موی انسان است. در یک ظرف مخصوص کشت می توان میلیونها میلیون کربن نانوتیوب را رشد و پرورش داد. کشف این کربن جدید امیدهای زیادی در دل دانشمندان جاری کرد، تا به استخراج مولکولهای قویتر از الماس و استیل دست بزنند.

مورگان در این باره می گوید: فکر کردن درباره یک توپ فوتبال بد نیست، توپی که در آن ۶ اتم کربن طوری خود را می چینند که خیلی قوی و محکم می نماید، با تکیه بر این تمثیل اضافه کردن کربنها کنار گذاشتن ابتدا و انتها برای رشته کربنها در یک خط کشیده، همان چیزی است که از آن به عنوان تسمه نواری آسانسور فضایی نام برده می شود که مبتنی بر کربنهای نانوتیوب است. برای ساختن یک کابل به عنوان ایده اصلی در تسمه نواری بهترین شیوه، ساختن بر اساس کربنهای نانوتیوب است.

اما دانشمند بعدی که در اینجا ظاهر می شود، کسی نیست جز پونتیان ژوی چینی که متخصص فرم بندی کربنهای نانوتیوب را به طول یک دوم سانتیمتر ساخته و در حال چاره جویی برای مطول کردن آنها با همان کیفیت عالی است. یک کابل نوری (فایبر اپتیک) نیز که دور هم پیچیده و درهم تنیده شده از میلیونها نانوتیوب ساخته شده است.

دانشمندان هنوز روی خواص معین و ذات این مواد تحقیق می کنند. این یک موضوع کاملا بهداشتی از نظر سلامت انسانی و محیطی است، کربنهای نانوتیوب بسیار مقاوم و نسوز هستند، اما اگر جایی از کابل خراش برداشته و کابل از بالا بر سر مردم روی کره زمین بیفتد چه می شود؟ در اینجا اکثر دور میز نشستگان زمین ترجیح می دهند به جای حرف زدن کمی از قهوه بخورند.

داخل آسانسور

ساخت آسانسورهای زمینی در بلندترین ساختمانهای جهان تجربه شده است و برج تلویزیون تورنتو در کجا نمونه ای از آنها به شمار می رود. قرار گرفتن داخل آسانسور و رسیدن به طبقه آخر در آسانسور فضای ی دلمشغولی بعدی دانشمندان لس الالموس است چون حداقل یک هفته طول می کشد تا مسافران آسانسور فضای داخل تسمه ای از تشعشعات سنگین به آخرین طبقه بروند. آنها مجبورند روزها داخل این محوطه به سرببرند، بنابراین ساخت سپر انسانی در برابر مواد رادیواکتیو برای مسافران ضروری است.

هزینه ساخت آسانسور

هم اکنون هزينه رفتن به فضا مانع اصلی برای اکتشافات فضایی است. به گفته مروین کلوم آسانسور فضای سد میان انسان و طالع فضایی اش را می شکند. در حال حاضر سفر با فضاپیما که تنها برای نظامیان و حکومتی ها میسراست بسیار هزینه می برد. بر این اساس مسافرت هر کیلوگرم وزن چه انسان و چه اجسام ۲۰ هزار دلار هزینه در بردارد و البته ارزانترین آن راه به مدار زمین، بر اساس هر کیلوگرم وزن ۵ هزار دلار هزینه می تراشد. اما اگر اسانسور راه بیفتد و مدام در حال کار باشد می تواند هزینه هر کیلوگرم را تا ۱۰۰ دلار کاهش داد. کاوش و استخراج مواد گرانبها از فضا می تواند انگیزه خوبی برای سرمایه گذاران ایجاد کند که طبق گفته مروین هرچند این یک عمل رویایی است، اما غير ممکن نخواهد بود مورگان که در این لحظه هیجانی شده است می گوید: می توان یا ساخت آسانسور چند تکه، مسافران را از زمین به مریخ و بالعکس جابجا کرد و این کار شدنی است و به گفته وی با فضاپیما می توان فاصله و شکاف آسانسورهای ساخته شده در مریخ و زمین را پر کرد و مسافران را جابه جا نمود.

تاریخچه صنعت آسانسور در جهان

تاریخچه صنعت آسانسور در جهان

نیروی موتورهای هیدرولیک

آب! بالا کشیدن آب، اولین دل مشغولی انسان در عصر ورود به دوره کشاورزی روشمند بود. بعدها، این آب بود که به مدت دو قرن در بالا کشیدن اجسام به کمک انسان آمد. در آغاز انقلاب صنعتی آنگاه که آب به بخار تبدیل شد خدمتگزاری قدرتمند بود . بخار آب که نقش وزنه تعادل را بازی می کرد و کابین را بالا می کشید، از موتورهایی به صورت مرکزی با نصب شده در محل تأمین می شد. بخار آب واسطه ای برای بالا و پایین کشیدن یک پیستون در سیلندر، پیش راندن یک موتور رانش مستقیم و یا کشیدن یک کابل بود. نیروی آب می توانست بارهای عظیمی را بالا بکشد و کابلهای چندتایی آسانسورهای مسافربر را تا ارتفاعات زیاد و با سرعت بالایی جا به جا کند.

در طول دوره استفاده از سیستم هیدرولیک، صنعت آسانسور آموخت که چگونه با استفاده ماهرانه از وزنه تعادل و اکومولاتور، فشار آب را افزایش دهد. نیاز به پیستون و سوپاپ ، باعث رواج مواد و تکنیکهای جدیدی شد. آلياژهای جدیدی برای ساخت سیلندر پیستون و سوپاپها، برای استفاده در فشارهای بالا، ساخته شد و عملیات کم سر و صداتری را سبب گشت.

در ابتدا تنها بارهای بزرگ با سیستمهای هیدرولیک به آهستگی در اسکله ها، کارگاه ها و کارخانه های بریتانیا جابجا می شدند، اندکی بعد با تغییراتی جابجایی بارهای سبک بخش تجاری و پس از چندی، حمل و نقل مسافر با آسانسور با سرعت های بالا شد. حالا دیگر بارهایی جابجا می شد که در ابتدا در ذهن نمی گنجید. اگر انگلیسیها در خط مقدم توسعه بالابرها با سیستم هیدرولیک برای مصارف صنعتی و تجاری بودند اما این فرانسوی ها بودند که کاربردهای تازه ای برای آن در دنیای فرهنگ و تفریح و سرگرمی، یافتند و آن را در برج معروف ایفل و فروشگاه های بزرگ به کار گرفتند. سیستم هیدرولیک بار دیگر و در زمان سیستمهای برقی، گذشته افتخار آمیز خود را باز یافت، اما این بار روغن با آب جایگزین شده بود! در این زمان آمریکایی ها بودند که سیستم هوا – روغن را به سیستم تمام روغن، تغییر ماهیت داده و آن را در بالابرها به کار گرفتند.

سیستم هیدرولیک ابتدا در بخش حمل بار به کار گرفته شد اما با آمدن پمپنای کم صدا برای جا به جایی مسافر نقش چشمگیری بر عهده گرفت.

سیستمهای هیدرولیک رانش مستقیم

دو دستگاه اسانسور مسافربر Edeux غول پیکر که در نمایشگاه پاریس در سال ۱۸۶۷ به نمایش در آمدند. این بخش مورد توجه ۹ میلیون بازدید کننده از سراسر جهان قرار گرفت. در این زمان بود که فرانسوی ها واژه آسانسور را به کار گرفتند در حالی که انگلیسیها همچنان از واژه بالابر(lift)  استفاده می کردند.

پیستون ها و چرخ دنده ها

در شکل، آسانسور ساخت اوتیس – طاقت را می بینید که از یک مارپیچ فلزی محکم در بالا کشیدن، امتداد یافته است. این مارپیچ ۲۰ اینچ طول داشت. یک پیچ مهره بزرگ، قرقره ها را نگهداشته و روی مارپیچ حرکت می کند و به دور یک چرخ دنده مخروطی پیچیده می شود

کابین بزرگ چوبی که با همان پیچ مهره بزرگ پشتیبانی می شود، به دور مارپیچ پیچیده و بالا و پایین می رود. سرعت آن کم بوده و با یک دستگیره از داخل کابین کنترل می شود. اسانسور به یک ترمز خودکار اصطکاکی و درهای خودکار مجهز بوده و یک سیال سرعت آسانسور در هنگام پایین آمدن فرود آن را به تأخیر می اندازد. این آسانسور قیمت بالایی معادل ۲۵ هزار دلار داشت، تنها دو دستگاه از این آسانسور ساخته شد که یکی در نیویورک و دیگری در فیلادلفیا مورد استفاده قرار گرفت.

پیستون های کششی دستگاه ساخت وارنر تا ۸ طبقه کابین را بالا می برد و بعضی انواع آن تا ۱۲ طبقه توان بالا کشیدن کابین را داشتند. عملیات در کابین با کابل کنترل می شد و می توانست کابین را به آهستگی و نرمی و در سرعتهای بالا به پایان برساند. اکومولاتور، کار راندن کابین را بسیار راحت ساخته بود. نکته بسیار مهم این که محفظه روغنی آن در تقیه سر سیلندر قرار داشت .

انتخاب آسانسور مناسب

انتخاب آسانسور مناسب

موضوع انتخاب مناسب آسانسورهای خارجی، آسانسورهای داخلی و همینطور پیمانکاران آن ها موضوعی است که این روزها  چالش هایی را در صنعت آسانسور به وجود آورده است و ما را بر آن داشت تا در در این مقاله سعی  کنیم اطلاعاتی به خریداران آسانسور ارائه دهیم که ضمن شناخت نسبی، قادر به تصمیم گیری صحیح جهت انتخاب تجهیزات و پیمانکار آسانسور مورد نیاز خود شوند، بنابراین قبل از هر چیز ضروری است که مولفه های یک آسانسور کیفی را معرفی نماییم.

مشخصات یک آسانسور کیفی

 

خدمات قبل از فروش:

فروشنده آسانسور می بایست بعنوان یک مشاور اطلاعات لازم در خصوص تعداد، سرعت، ظرفیت، کاربری و … آسانسور را به مشتری ارائه دهد تا خریدار با شناخت کافی نسبت به مزایا و معایب سیستمهای مختلف پیشنهادی، قدرت انتخاب صحیح داشته باشد.

مدیریت صحیح و مشتری مدار:

فروشنده آسانسور پس از انعقاد قرارداد فروش ، کلیه مراحل اجرایی را بر طبق زمانبندی قرارداد تحت کنترل داشته و نقشه های لازم برای عملیات ساختمانی را بموقع در اختیار مصرف کننده قرار دهد و همواره عملیات ساختمانی جهت آماده سازی چاهک و موتورخانه و آهن کشی را تحت نظارت داشته باشد.

 

طراحی :

یکی از پارامترهای بسیار مهم یک آسانسور خوب، طراحی صحیح از نظر استفاده بهینه از فضای چاهک و رعایت استانداردهای محاسبات مربوط به انتخاب قدرت و سرعت موتور متناسب با ظرفیت آسانسور و ترافیک ساختمان، انتخاب مانور متناسب با کاربری آسانسور و محاسبات مربوط به اجزاء مکانیکی و … می باشد.

لوازم مرغوب:

استفاده از لوازم مرغوب و کیفی یکی از عوامل بسیار مهم یک آسانسور خوب بوده و یکی از پارامترهای تعیین کننده قیمت آن است بطوریکه بتواند راحتی و ایمنی مصرف کننده و آبروی فروشنده را تضمین نماید.

 

نصب :

ضرورت نصب صحیح توسط افراد آموزش دیده بر همگان روشن است و فروشندگان آسانسور همواره دغدغه آموزش و حفظ این نیروهای متخصص را دارند. نصب خوب مکمل لوازم مرغوب می باشد. اهمیت موضوع وقتی روشن می شود که تصور کنید قطعات منفصله اتومبیل بنز را به یک فرد ناشی بدهند که از آنها یک خودرو مونتار شده استاندارد تحویل دهد.

 

کنترل کیفیت :

نظارت بر مراحل مختلف عملیات اجرایی از ضروریات می باشد امروزه نه تنها در صنعت، بلکه در شرکتهای خدماتی نیز همواره کیفیت خدمات ارائه شده تحت کنترل قرار می دهند.

خدمات پس از فروش :

همانقدر که مرمت و نگهداری از آسفالت و خط کشی و … در یک شاهراه بین شهری اهمیت دارد، تعمیرات بموقع و نگهداری از آسانسورهای یک ساختمان بلند برای ساکنین آن حیاتی است زیرا تصور یک برج با آسانسورهای از کار افتاده بمنزله قطع ارتباط بسیاری از ساکنین با محیط اطراف خود است. لذا یکی از تعیین کننده ترین پارامترهای انتخاب یک پیمانکار آسانسور می بایست کادر خدمات مجرب و سازمان یافته باشد.

حال با دسته بندی عوامل فوق می توان انتخابی صحیح در قطعات آسانسور و پیمانکار آن داشته باشید.

گام سیم بکسل

سیم بکسل در چابهار

سیم بکسل در چابهار

سیم بکسل در چابهار بعنوان یکی از بنادر اصلی اران که در جنوب به آبهای دریای عمان اتصال می یابد و در شرق هم مرز کشور افغانستان می باشد دارای کاربری های بسیار گسترده ای می باشد. بندر چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان بوده و دارای آب و هوای مرطوب و گرم می باشد و از این رو علاوه بر ساختار های کاربردی از سیم بکسل فولادی سیم بکسل استیل در چابهار دارای کاربری های فراوانی به سبب خواص ضد زنگ در برابر رطوبت می باشد. ارسال سیم بکسل از انبار های المهدی در تهران به بندر چابهار از طریق زمینی و باربری در کوتاهترین زمان در صورت موجود بودن کالا صورت می پذیرد.

ساختار های کاربردی سیم بکسل در چابهار

سیم بکسل در چابهار در بسیاری از موارد برای حمل و جابجایی بار به منظور بارگیری و تخلیه بارهای لنچ ها و کشتی ها و همچنین در کاربری های دریایی و سازه های آبی مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو پر کاربردترین ساختار سیم بکسل در چابهار اغلب سیم بکسل های فولادی گالوانیزه 6 استرندی مورد استفاده در جرثقیل های سقفی و حفاری و سیم بکسل های نتاب تاور کرین ها هستند. بازرگانی المهدی عرضه مستقیم و بی واسطه سیم بکسل در چابهار در سایز های مختلف بصورت روغن اندود و آبکاری شده می باشد. سیم بکسل در چابهار گاهی بصورت گالوانیزه گرم نیز مورد استفاده قرار می گیرد که در سایز ها و ساختار های مختلف در بازرگانی هاردوایر با آبکاری زینگ موجود می باشد.

گام سیم بکسل

سیم بکسل در بندر گناوه

سیم بکسل در بندر گناوه

سیم بکسل در بندر گناوه اغلب به منظور بارگیری کشتی ها و لنچ های باری و کاربری های دریایی مورد استفاده قرار می گیرد. بندر گناوه از بنادر جنوب کشور می باشد که در مرز غربی بوشهر با خلیج فارس واقع شده است. بسیاری از ساختارهای سیم بکسل در بندر گناوه من جمله ساختار های سیم بکسل نتاب تاور کرین ها، ساختار های 6 استرندی سیم بکسل حفاری و جرثقیل با مغزی کنفی و مغزی فولادی مورد استفاده فراوانی دارند. در برخی از کاربری ها نیز سیم بکسل در بندر گناوه با آبکاری گالوانیزه گرم به سبب خواص ضد زنگ در تماس با آب و رطوبت با توجه به شرایط آب و هوایی بندر گناوه مورد استفاده قرار می گیرد که اغلب ساختاری 6 استرندی دارند.

ارسال سیم بکسل به بندر گناوه

ارسال سیم بکسل به بندر گناوه از انبارهای تهران در کوتاهترین زمان صورت می پذیرد. بسته به متراز و سایز سیم بکسل خریداری شده در بندر گناوه در صورت موجود بودن طی یک روز کاری از طریق باربری برای بندر گناوه ارسال می شود. علاوه بر ساختار های سیم بکسل های نتاب و جرثقیل به سبب آب و هوای مرطوب برخی ساختار های سیم بکسل استیل در بندر گناوه نیز همراه با متعلقات استیل مورد استفاده قرار می گیرند. بازرگانی المهدی عرضه بی واسطه و مستقیم سیم بکسل در بندر گناوه از انبار های تهران می باشد.